postovani doktore, nedavno sam saznao za vas sajt i zanima me vase misljenje.trenutno nemam kod sebe nalaze od doktora pa cu probati laicki da vam objasnim svoj problem. pre tacno dve nedelje imao sam ukljestenje zivca na kicmi izmedju 4 i 5 prsljena.hitno sam hospitalizovan jer nisam mogao da se krecem. imao sam problema sa mokrenjem i 24 sati nisam mogao da mokrim bez katetera i imao sam uvecanje prostate.predlagali su mi hitnu operaciju ali sam prvo morao da uradim magnetnu rezonancu . kada sam otisao na pregled posle magnetne rekli su mi da mi je iscurilo diskus i predlozili mi operaciju-ne hitno ali da bi trebalo.mene zanima sta bi vi mene savetovali a ako se dobro secam na nalazima je pisalo li diskus kao dijagnoza.dali bi tu vredela mozda fizikalna terapija ili mozda cupanje zivca kod kiroprakticara.moji nalazi se nalaze u bolnici a ja sam otpusten kuci pa iz tog razloga ne mogu da vam posaljem preciznije podatke.unapred hvala.

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • jedini savet koji mogu da Vam dam jeste da još jednom porazgovarate sa Vašim lekarima i prihvatite njihov savet o daljem lečenju, jer jedino oni imaju pravi uvid u vaše zdravstveno stanje. Fizikalna terapija će Vam biti preporučena u svakom slučaju, sa ili bez operacije. O hiropraksi su mišljenja podeljena. OVOM METODOM SE NE ČUPAJU ŽIVCI kako ste Vi naveli, već se mali zglobovi kičme usmerenim pravilno doziranim pokretima "vraćaju" u neutralan položaj što omogućava
      normalnu pokretljivost u njima. Inače, hiropraksa koju obavljaju lekari fizijatri koji su posebno obučeni za ovu terapijsku metodu ima svoju strogo definisanu primenu a samim tim i ograničenja i nikako
      nije (kao ni fizikalna terapija) zamena za operativno lečenje kada je ono potrebno, što znači da ako ima potrebe za njom, lekari bi vam je preporučili. Dodatno, morate voditi račina da se veliki broj
      šarlatana, nestručnih i polukvalifikovanih osoba navodno bavi ovom metodom lečenja, što Vas pored materjalnog troška kome će te biti izloženi, može dovesti u situaciju pogoršanja zdravstvenog stanja i
      kasnijih velikih problema uz komlikacije i neophodnost operativnog zahvata čija će uspešnost umnogome bti dovedena u pitanje. Srdačan
      pozdrav."