izvesno vreme imam vrtoglavica,padavica omalaksanost nozete mi se kinat i slabost i glavobolka,periodi vo nocna nesanica so teska koncetracija,glavobolka vo prednot del na glavata i zamaten vid,imam napraveono ct pred 3 god,mozok ve regularni dimenzi mi se preporaca mr,ne go napraviv no bolki imam i sekoj den se osecam neugodno so vrtoglavica se zamoruvam od govor i ne mozam fizicka aktivnost da obavam vednas me faka glavobolka,odnapred vi blagodaram danilo skopje.

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Poštovani,
      jedino što mogu da odgovorim jeste da Vam je zasigurno potrebanpregled neurologa, koji će nakon pregleda, prema potrebi, zatražitidopunske analize i preglede lekara drugih specijalnosti (npr. ORL,
      oftalmolog, kardiolog, psihijatar). Srdačan pozdrav.