Ranjen u borbenim dejstvima 1994,klinickim i EMNG pregledom utvrdjeno je da postoji potpuno odsustvo senzitivne i motorne provodljivosti u n.ulnarisu,n.radialisu i n.medijanusu,dok je u ostalim zivcima brzina motornog provodjenja normalna.EMNG nalaz je u cjelini pokazivao na kompletnu leziju navedenih zivaca i djelimicnu leziju n.muskulokutaneusa i n.aksilarisa u nivou ranjavanja u predjelu infraklavikularno desno.Dana 09.01.1995 uradjena operacija na neurohiruskoj klinici VMA-Neurolysis externa ez intrafascicularis medialis et lateralis pl.brachialis 1.dex.Exploratic plexus brachialis 1.dex.infraclaviculari.Intraoperativno nadjeno da je vena supklavia u navedenoj visini podvezana u primarnoj obradi.Nadjen je izrazen epineuroalni oziljak koji obuhvata sve elemente neurovaskularnog snopa.Ucinjena je spoljasnja neuroliza pri cemu je nadjeno postojanje neuroma cijelom debljinom lateralno i na oko polovinu poprecnog presjeka medularnog fascikulusa.Uradjena je i interfascikularna neuroliza.Dragi doktore mene sad interesuje dali se moze hirurski ta vena nastaviti i da li posto ocigledno operacija nije u potpunosti uspjela ocu da kazem da mi je saka skoro neupotrebljiva [prsti nemaju funkciju] i otecena je stalno,da li postoji mogucnost da mi ruka ponovo ima normalnu funkciju.Unapred hvala.PS imam 44 godine.

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Poštovani,moram da Vas razočaram, odgovor je negativan. Sve što je bilo moguće i imalo medicinskog smisla već je pokušano. Na žalost, rezultatu su takvi kakvi jesu. Srdačan pozdrav.