Vec par godina(3) dijagnostikovana mi je prilikom ultrazvucnog pregleda cista u maloj pljuvacnoj zlezdi (ispred uha) tacnije dve jedna veca i jedna manja 5mm i 10mm par puta sam isla na kontrolu i uoceno je da je sadrzaj vece gusci ali ja nisam isla na pregled kod specijaliste.Interesuje me da li je pregled neophodan ili da po savetu "to nista ne diram" ?

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Postovana
      Na osnovu ultrazvucnog pregleda nemogu se dati sve potrebne karakteristike promene koju imate, te je stoga potrebno da se javite maksilofacijalnom hirurgu, kako bi se ucinio i klinicki pregled. Hirurg ce proceniti da li je potrebno uraditi jos neku od preciznijih dg metoda i predloziti eventualnu terapiju.
      Srdacan pozdrav.
      Doc dr Krasic.