Od rodjenja moj sin ima hemangiom na desnom obrazu. Dok je bio mali sa nekih godinu dana vodila sam ga na Maksilofacijalnu kliniku u Beogradu , gde ga je pregledao doktor i rekao da nista nediramo , obzirom da hemangiom raste do odredjene velicine kada pocinje da se sam povlaci. On sada ima 12 i po godina i jos uvek ima hemangiom , ali je on dosta manji mada se vidi taj facijalitis , kada se bolje pogleda u obraz. Doktor kod koga sam ga vodila mi je rekao da hemangiom moze i ne mora da se povuce, ali da moze da ostane i za ceo zivot i da ne pravi probleme , jedino ako mu smeta kod fizickog izgleda. Takodje mi je rekao da se hemangiom sada eliminise injekcijama. Da li postoji mogucnost da mu se totalno povuce ili ce malo ostati i da li mu steti zdravlju. Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Postovana!
      Moram Vam reci da postoji nekoliko vrsta promena vaskularne geneze. Veliki broj njih se javlja na rodjenju, a nakon toga, sa rastom i u toku razvoja do puberteta, se potpuno ili u najvecem delu povuku. Postoje Dg procedure, kao sto su NMR ili angiografija, koje mogu da daju vise podataka o promeni, a samim tim  i o vrsti eventualne terapije.
      O tome da li promene na zubima mogu da daju simptome na orbitalni sadrzaj, odgovor je mogu.
      Srdacan pozdrav!
      dr Krasic