1. Problem sa izgovaranjem slova R

    Pitanje broj: #156009

    Poštovani,

    Imam problem sa izgovorom slova R. Da li uzročnik može da bude nepravilno postavjeni tj. formirani krajnici i da li postoji način da se ta moja teorija proveri i da li može da se reši hirurškim putem? Jedno od ličnih zapažanja je, kad sam prehlađen i usled stezanja, pored težeg izgovora pomenutog slova isto je zvučno mnogo nerazumnije nego pre pomenutog stanja.

    Odgovoreno: 26. 02. 2018.
    • Poštovani,

      Kad smo bolesni i prehlađeni svi mi zvučimo loše i naš govor može biti delimično nerazumljiv. U Vašem slučaju to je izraženije tj. uočljivije jer taj glas već ne izgovarate pravilno. Krajnici nemaju ulogu u pravilnom izgovaranju glasa r. Javite se logopedu u domu zdravlja, uradite pregled i krenite da vežbate. Budite uporni i rešićete problem.