1. Problem sa govorom kod dece

    Pitanje broj: #151716

    Poštovani,

    Imam devojčicu koja je prevremeno rodjena, u 33. nedelji sa težinom od  1010 gr. Vesela je i zdrava devojčica. Naš problem je što neće da priča. Posvećujemo joj svi pažnju, pričamo, pevamo. Izmitira kako kažu životinje, govori reči mama, tata, baba i bap kada padne. To je sve. Ima 22 meseca. Pričam sa njom, ponavljam, ali kada ona treba da ponovi kaže ono što zna, npr reč mama. Kako da je podstaknem da saradjuje i da joj pomognem? Već je velika, a ne zna sama ni vodu da traži kada je žedna.
    Hvala veliko. Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Mislim da ste Vi kao majka uradili dosta toga, a da bi dalje trebalo nastaviti sa nekim ko je stručan, ko će Vas kontinuirano pratiti i davati blagovremene savete. Verovatno nije ništa strašno, ali imate dosta faktora rizika i najbolje je da se javite logopedu u Domu Zdravlja ili u Zavodu za govorne poremećaje u Kralja Milutina 52 u Beogradu.