1. Dete koje ne povezuje reči na pravi način

    Pitanje broj: #162003

    Kada dete počinje da govori smislene rečenice? Ćerka ima dve godine, ali i dalje ne povezuje reči na pravi način. Kada treba da odemo kod logopeda?

    Odgovoreno: 25. 04. 2019.
    • Pravi je trenutak da se javite logopedu. Očekuje se da dete počne da sklapa rečenice od dve reči izmedju 18. i 24. meseca. Sada je potrebno da logoped uradi pregled, proceni razvoj govora i jezika i odredi da li je dovoljno da nastavite sa praćenjem (tj. da dobijete savete koje ćete sprovoditi kod kuće i prema dogovoru posećivati logopeda koji će pratiti da li napredujete) ili je potrebno uključivanje u logopedski tretman.