1. Dete govori samo na engleskom jeziku

    Pitanje broj: #162311

    Moja ćerka (10) ide u Britansku školu, gde se nastava održava na engleskom jeziku. Kada se vrati kući, u sobi je čujem da se igra sa igračkama i govori konstntno na engleskom. Sa ukućanima konverzaciju započinje takođe na engleskom, jer kaže da joj je tako lakše. Nikako da je nateramo da više koristi maternji jezik. Koji je Vaš predlog?

    Odgovoreno: 18. 05. 2019.
    • Ako saberete koliko vremena dete provede u školi a koliko budno u kući videćete da ipak veliku većinu dana devojčica provodi u engleskom okruženju. Tako da je i očekivano to da joj je lakše da komunicira na engleskom.

      Ono što vama ostaje jeste da budete dosledni u tome da sa vama razgovara na srpskom. Sa vama i sa članovima uže porodice. Vremenom će se i ona navići na takvu podelu i prihvatiće je.