Imam problem sa izgovorom slova r, (zvuci kao francusko r, od malena ga tako izgovaram) i niko mi do sad nije rekao da ja ne bih smela da se bavim mojim poslom tj. Poslom vaspitaca. Na prijemnom ispitu na visoj skoli profesori nisu tome pridavali znacaja, a sada mi logoped mog deteta koje ima razvojnu diffaziju (2. 5 god.) kaze da mi ona nikad ne bi dozvolila da se tim poslom bavim, da li zaista u toj meri mogu lose da uticem na decu s kojom radim? Pokusavala sam na sve nacine da radim vezbe i ispravim manu ali jednostavno mi nije islo, pokusavam i dalje ponekad uspem da ga pravilno izgovorim ali na pocetku reci- na primer traktor prvo r je u redu ili bar malo bolje od drugog. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 03. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Vi ste deci model, sa njima provodite svaki dan i svakako da se ona jednim delom ugledaju i na vas (pored roditelja) . Samim tim vaš loš izgovor daje lošu sliku onoga kako treba govoriti. Popričajte sa logopedom vašeg deteta, neka vam da savet kako da iskorigujete svoj izgovor, i vežbajte. Srećno