Zanima me da li je moguce, sa medicinske tacke gledista, a citao sam o tome u nekim knjigama, da se pomocu autosugestije moze izleciti problem mucanja. . . Ja imam taj problem od svoje trece godine, i do sada sam probao i rad sa logopedom i drugo, pa me zanima da li postoje takva iskustva i da li se ona primenjuju u medicini. . . Da li uopste ta autosugestija podize nivo samopouzdanja i time pomaze kod govora? Hvala

    Odgovoreno: 07. 10. 2011.
    • Poštovani,
      Autosugestija pre svega pripada psihologiji, i nije nešto što je priznato u medicini. Naravno da je važno da svi imamo samopouzdanje. Najbolje da o tome popričate sa nekim psihologom koji se bavi problemom mucanja, a izučavao je autosugestiju. Mucanje ne može da se izleči, već se uče tehnike kojima se ono prevazilazi.