Pocituvana, kazete mi kako da se nadmine eholalijata kaj deca so precki vo razvoj. Ima li posebna metoda i kade da se obratam za materijali i knigi od oblasta na logopedijata?

    Odgovoreno: 25. 04. 2011.
    • Poštovana,
      Najčešće su krivi sami roditelji koji teraju dete da ponavlja za njima. Jedan od prvih koraka jeste da od deteta zahtevate odgovor, za početak kratak (da, ne) koji će biti smislen, a potom složenije. Važno je da logoped pogleda dete jer je eholalija često deo određenih govorno-jezičkih poremećaja.