Zdravo, ja sam devojcica koja imam sada jos malo 22 godine, imam govornu manu vec odavna bar koliko znam za sebe, mana se primetuje mnogo osobeno kada se podrzumeju bukve: b (baba, bozik, bina itd) , v (voda, veceras. . Ali nekada ne d'tkam samo previse d'tkam kad se uzbudzem ili strah) , v neki price, d isto nekad, k, l, m, n, p, t, bukve kada ih kazujem ne d'tkam ali kada izgovaram price sa ovim bukve to je muka uzas, nisam koristila prethodnu terapiju, isto tako boledujem od ednostrana (desna) paraliza koja je nastala od epilepsija, epilepsicne padove sam imala ko djete sada ih nemam, noga mi je ok od vezbe a bila je katastrofa, ruka ne mi je ok, ali sam bila na terapiju 2nedelje i imalo je veliki napredan masala, ali po dugo vreme opet je ruka stala ono sto je bilo, i sada cu uskoro ici opet na terapije. Od porodicu niko nema nikakav problem svi su u normalu, alhohol nekad pijem, cigare sam pusila do skoro sada vise ne, trudim se da ih ostranim i molim vas za hitan odgovor i sovet koj bi mogao da mi pomogne mogu vam da posaljem dijagnoze do sad ali ne u javnost hwala unapred mnogo

    Odgovoreno: 05. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Jako je važno da vežbate. Kako vežbe ruke, tako i logopedske vežbe. Ako sam dobro razumela, problem je samo neurološke prirode, tj. Usled epileptičnih napada. Teško da će stanje biti idealno, ali će vežba vama pomoći da malo lepše pričate i dobijete samopouzdanje.