Postovana, moj sin ima 4 ipo godine, i dalje ne govori da bi ga razumeli. U pitanju je to sto, kada zeli nesto da kaze i kada se uzbudi onda pocinje nepovezano da prica tako da od 10 reci, razumem samo jednu ili dve. Sve razume kada mu se obracamo. Ponavja reci bez problema, jednostavno mi se cini da ima neki svoj jezik koji samo on zeli da govori. U pocetku se nismo zabinjavali jer kako kazu, ima dece koja kasno progovore. Sad vec pocinjemo da razmisljamo o logopedu. Sta je vas predkog, hvala

    Odgovoreno: 14. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Molila bih vas da zaboravite na babske priče o tome da ima dece koja su kasno progovorila. Postoje razvojne norme - dete progovara sa 12 meseci. Postoje i odstupanja. Može se tolerisati kašnjenje od maksimum 6 meseci, i to u određenim slučajevima. Javite se logopedu hitno i započnite sa radom što pre, jer ste već dosta vremena izgubili.