Imam curicu 6 god. Po nekada ne može da izgovori neku riječ, npr. Harmonika, mirjana itd. Imam li razloga za brigu?

    Odgovoreno: 14. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Sa 6 godina dete ne bi trebalo da ima većih poteškoća kod izgovaranja reči. Kako ona izgovori tu reč? Da li pokuša pa odustane? Niste mi napisali. Ako se to događa jako retko, verovatno će se sa sazrevanjem izgubiti; ako se javlja češće, tj. Za većinu dugih (višesložnih) reči, javite se logopedu.