Imam dvadeset godina i pocelo je da mi smeta sto neznam da izgovorim slovo r u osnovnoj skoli sam kod logopeda ispravio slovo l koje takodje nisam znao da izgovorim al sam posle toga odustao. Dali postoje neke vezbe pomocu kojih bih ja sada mogao da ispravim tu manu?

    Odgovoreno: 16. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Postoje vežbe i ako budeš uporan možeš to da ispraviš. Ne znam koji je tip pogrešnog izgovora glasa r u pitanju, tako da je nemoguće da sad pričamo o tipu vežbi koje bi trebao da radiš. Obrati se logopedu u domu zdravlja, koji će te poslušati i u zavisnosti od izgovora datog glasa, reći koje vežbice treba raditi.