Pitanje za logopeda imam ćerku koja ima pune 4 godine. Ide u obdanište, zna fino da sastavlja rečenice, a naš problem je što ne zna da izgovara slova š, č, dz i r. Pokušavamo da radimo sa njom ja i suprug, ali to daje slabe rezultate. Molim vas da mi date savet, da li da počnemo da idemo kod logopeda, koliko puta nedeljno? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Dete sa 4 godine treba da pravilno izgovara š, č i dž, glas r tek od 5. Ne bih vam savetovala da njen izgovor korigujete samostalno jer iz prevelike želje da se pomogne detetu, sami roditelji mogu da naprave veći problem. Javite se logopedu koji će raditi sa vašim detetom, a vama dati savet i pokazati vam kako ćete vežbati sa njom kod kuće. Tako ćete vežbati u skladu sa razvojnim normama, bez rizika da pokvarite njen izgovor.