Postovani, imam decaka od 7 godina, koji je u i razredu. Sasvim je tecno govorio, bez ikakvog zamuckivanja. Vrlo je aktivan i radoznao, nikada ne zatvara usta. . . Od pre mesec dana pocinje da zamuckuje, i da prve slogove reci ponavlja dok ne izgovori re, kao da ne moze da se seti, i kao da se muci. Molim vas za misljenje. S postovanjem.

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ovo može da bude prolaznog karaktera i zove se onda fiziološko mucanje. Javite se logopedu u svom domu zdravlja koji će izvršiti dijagnostiku, i za početak vam objasniti kako treba da se ponašate da bi se trenutne teškoće u govoru prevazišle. A kasnije, ako je neophodno, uključiće dete u tretman.