Postovani, moj sin ima 8, 5 god zivimo u italiji, pohadja treci razred; ima poteskoca sa ucenjem; . Kao prvo mnogo je sporiji u odnosu na svoje vrsnjake pise naopako ali ne uvek samo kada je opusten pr: svoje ime nikola i dan danas napise naopako; matematika mu ide lose. Kuci kada je sa mnom po nesto i razume ali u skoli mnogo se muci i ucitelji kazu da se ne trudi i da je odsutan s mislima. Grci se dok cita i pise, mesa slova i nervozan je, cita mnogo lose! Kao dete je miran. Prve dve god je bio dovoljan s uspehom. Ucitelj kaze da je sve to posto se ne trudi i da je lenj. Ja mislim da postoji neki problem. Sta da radim? Sta je u pitanju? Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Smatram da tu svakako postoji neki problem, i ne verujem da je u pitanju samo lenjost. Trebali bi da se obratite logopedu jer on može da izvrši kompletnu dijagnostiku i kasnije, po potrebi, sprovede tretman čitanja, pisanja i računskih (matematičkih) sposobnosti. Ne znam kakva je organizacija logopedskih službi u italiji, ali ne gubite vreme i potražite pomoć što pre.