Poštovana,
    Moje dete od dve i po godine još uvek ne sastavlja rečenice jedino od dve reči, recimo daj vode, mama pava, lepa jaga, itd, inače je jako kasno i prvu reč izgovorila, razume sve i zdravo je dete, da li je potrebno obratiti se logopedu.
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Najbolje je da se obratite logopedu da ne bi vremenom kašnjenje u govorno-jezičkom razvoju bilo upadljivije, a samim tim i teže za korekciju. Ono što vi možete već sad da uradite jeste da Vašem detetu pružite pravilnu stimulaciju tako što ćete mu " ponuditi" proširene rečenice. Npr. ako Vaše dete kaže "lepa jaga", vi ćete reći "da, lepa jaga jede". Nećete zahtevati da to dete ponovi, jer da može ono bi to samo reklo. Vi ste u ovom slučaju potvrdili da je jaga lepa, ali ste mu dali i podsticaj, dodali ste još jednu reč njegovom iskazu. Naravno, logopedski rad se neće zasnivati samo na ovome, već će obuhvatiti sve govorno-jezičke nivoe.