Poštovana,
    Imam 38 god. živim u Kotoru, Crna Gora mucam od pete godine. Znači, nije mi urođeno. Najveći problem mi predstavlja razgovor poreko telefona i pri susretu sa nepoznatim ljudima. Imam grč i neku vrstu blokade čak i kada razgovaram sa prijateljima i porodicom. Šta mi vi predlažete? Moj život je postao nesrećan. Molim vas da mi pomognete dajući mi savjet gdje da se obratim i sta da radim.
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Koliko sam upućena, u Crnoj Gori je slabo organizovana logopedska služba. To čak ide dotle da celu obalu "pokriva" samo jedna osoba - jedan logoped. To je, priznaćete, u potpunosti nedovoljno. Ne znam koliko ste u mogućnosti, ali bih vam pre svega predložila da dodjete u Beograd u Zavod za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju (Kralja Milutina 52). Smatram da na tom mestu možete dobiti pravi i potpuni tretman, pošto je mucanje multidisciplinarni problem.