Pozdrav.Imam dečaka 2.5 godine i imenuje sve al nesklapa rečenice jos .Sve po rec kaze.Razumije dobro. Odaziva se i tako.Sta vi mislite kako mu pomoći?

    Odgovoreno: 07. 12. 2020.
    • Poštovana,

      Trebalo bi da dete pogleda logoped i da sa vama obavi razgovor iz koga on moze saznati više o vama i detetu i dati konkretnije savete. Ono što vam ja mogu savetovati ovako online jeste da izbegavate od deteta da zahtevate da ponovi za vama. Ono famozno: "reci...". Pokusajte da svoj govor uprostite. Kad se obracate detetu da koristite recenice koje su proste, sastavljene od dve reči najčešće. Pokušajte da detetu date rečenicu, ali da bude eho. Dete vidi kucu kako jede i kaze "kuca", vi ponovite za detetom (eho) ono što je dete videlo i što bi moglo reći, npr. "kuca jede". Ali ne zahtevate od deteta da ponovi vašu rečenicu.

      Za više konkretnih saveta, obavite logopedski pregled.