Imam 22. godine i ne umem da izgovorim gloas r. Voleo bih da zbog napredovanja na poslu pokušam da to popravim, pošto mi je važno da imam pravilan izgovor i dikciju. Da li je kasno da počnem sa vežbama, i koliko vremena je okvirno potrebno da se ovaj problem reši?

    Odgovoreno: 22. 11. 2019.
    • Poštovani,

      Za korekciju izgovora nikad nije kasno. Koliko će dugo trajati korekcija glasa zavisi od toga na koji način je izgovor glasa narušen, vaše motivacije i želje da korigujete svoj izgovor kao i stručnosti logopeda koji vas vodi kroz proces korekcije.

      Javite se logopedu i započnite tretman, vežbajte! To je jako važno! Budite uporni i rezultati neće izostati. A svakako ni unapredjenje na poslu!