Poštovani, imam barem meni veliki problem sa glasom. Naime, ovaj problem mi se javio kad sam imao 14 godina, u periodu mutacije. Sad imam 18 godina i gals mi je bukvalno ostao isti. Govor mi je isprekidan, glas povremeno piskav a povremeno grub. Pricam veoma tiho jer ne mogu glasno. Najgore je kada iman tremu. Inace ne pijem i ne pusim. Isti ovaj problem ima i moj brat blizanac. Potrebno mi je vase misljenje ili barem savjet. Pozdrav

    Odgovoreno: 02. 06. 2015.
    • Poštovani,
      Najbolje bi bilo da se prvo uradi orl pregled (pregled specijaliste fonijatrije) , a potom da počnete vokalni tretman kod logopeda (najčešće imate logopeda pri orl ordinacijama) . Ne znam odakle ste, ako ste u mogućnosti, javite se za pregled i za dalje tretmane na orl kliniku u beogradu, pasterova ulica. Problem je moguće rešiti. Budite uporni i vežbajte. Srećno