Poštovanje, pišem vam samoinicijativno u ime moje sneje i brata. . . Naime, imaju ćerkicu, ima skoro četiri godine i od samog početka njene komunikacije sa svetom i sa nama, ona ne ume da izgovori slova k, g, h, l, r. Najgore od svega je što se ti roditelji ponašaju da tog problema nema, ne rade ništa po tom pitanju: (ja sam im skenula pažnju, ali ništa. . . Oni imaju još dece i niko nije imao taj problem. . . Moje pitanje je, kada oni u stvari treba nekome da se obrate (i kome) a da ne bude previše kasno. . . ? Inače, devočica je fantastična, slapa rečenice, komunicira kao da ima 10 godina, alai ne ume da izgovara ta slova i samo je mi razumemo. . . .: (unapred zahvalna, tetka žana: )

    Odgovoreno: 06. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Problem bi trebalo već rešavati. Prvo korigovati izgovor k, g, h, potom kad napuni 4 godine glas l, a nakon toga od 5. Godine glas r. Roditelji mogu da nastave da ignorišu postojeći problem, ali će sve stići "na naplatu" kad krene pisanje, jer je vuk rekao "piši kao što govoriš". . . . A ona govori. . . . Svakako je potreban intenzivan logopedski tretman i rad kod kuće sa roditeljima, da bi spremni krenuli u prvi razred