Postovana, imam govornu manu, tacnije sigmatizam i imam 19 godina. Zanima me koliko je minimalno potrebno vremena za ispravljanje, naravno uz uslov da redovno idem na terapije i vjezbam kod kuce. Negdje sam procitala da je potrebno najmanje pola godine, pa me zanima vase strucno misljenje. Takodjer me zanima da li ste upoznati s radom logopeda u mostaru unaprijed hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Dužina tretmana je individualna, zavisi od mnogo faktora (godina, stepena oštećenog izgovora glasova, prisutnih anomalija zuba i vilice, broja oštećenih glasova, motivacije, rada kod kuće,. . .) , ali računajte bar pola godine. Nažalost, nisam upoznata sa radom kolega u mostaru.
      samo napred, iskorigujte svoj izgovor