Zovem se marko i imam 17godina. Imao sam problema sa aknama. Otisao sam bio kod drzavnog lekara i tamo su mi preporucili da mazem preparate akne stop. Koristio sam ih 2-3 meseca ali nije bilo pomocu. Kasnije sam otisao kod privatnog lekara i isao na elektroforeze i to mi je delimicno pomoglo. Posto je tretman bio veoma skup prestao sam sa tim, i doktorka mi je preporucila da koristim uriage kreme, tj kupio sam tecni sapun uriage, kremu uriage (protiv masne koze) , lusion (nije uriage, vec ga kupujem u apoteci, valjda hloropenikol 5% ) i jednu vecernju kremicu (bazeranu na algama) koja smanjuje crvenilo. Ujutru prvo umijem lice sa tecnim sapuno, zatim nanesem lusion i preko toga kremu uriage, isto to i uvece, samo umesto uriage kreme ide ta vecernja krema. Sve je bilo ok, tako vec radim godinu dana. Akne su skoro nestale i prezadovoljan sam. Ali sad se javio drugi problem, usled mog preterivanja sa tim, lice je pocelo da me svrbi, peruta mi se koza, i prilikom cesanja nastaje crvenilo. Otiso sam kod lekara i tamo su mi preporucili neku kremu koja je protiv suve koze. Nisam je kupio zato sto je po meni skupa oko 1200din, ali ako bas moram kupicu je. Prestao sam sa koriscenjem uriage tretmana u nadi da ce se koza oporaviti. Moje pitanje je sta da radim? Da li ce se koza sama od sebe izleciti? Koje preparate mi preporucujete? Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 19. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Možete pokušati da u apoteci uporedite cene za slične preparate različitih proizvođača i izaberete najpogodniji. Preparati iz uvoza su obično skuplji, ali efikasni. Možete prekinuti sa korišćenjem losiona sa hloramfenikolom, on je verovatno na bazi alkohola. Ukoliko se suvoća, crvenilo i svrab održavaju trebalo bi da posetite dermatologa.