Dobar dan. Imam suvu kozu po telu i na mestima gde mi je jako suva koza (spoljni delovi butina i ramena) cesto mi izlazi nesto u vidu malih bubuljica. Svako jutro i vece stavljam nivea mleko ali nikako da pronadjem nesto za tusiranje sto mi odgovara. Zanima me sta bi bilo najbolje da koristim za tusiranje? Neki dermatolozi su mi govorili da koristim deciji sapun, dok su drugi rekli da to nije dobro. Probala sam i ulja, i razne sapune ali nista mi nije pomoglo. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša koža je suva i to se ne može izmeniti, pošto je posledica nasleđa, ali se problemi mogu znatno ublažiti pravilnom negom. Koristite za tuširanje blage sapune ili ulja za tuširanje, a posle tuširanja neki krem ili mleko sa 10 - 12% uree. Ukoliko su promene jako izražene možete kraće vreme koristiti i neki od preparata sa salicilnom kiselinom.