Dijagnoza mog sesnaestogodisnjaka je dermatitis seborrhoeica. Posle antibiotika i ostalih preparata koje je koristio u vise navrata (pregled dermatologa) , koza se delimicno smiri i posle kratkog vremena se ponovo upali, odnosno pojave neke tacke u vidu gnojnih akni koje se osuse i kao krastica otpadaju. Koza lica -acnae vulgaris. Postoji li preparat koji trajno leci ovu bolest?

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Nisam sasvim razumela gde se nalaze seboroične promene, ako je za kožu lica postavljena dijagnoza akni. Ukoliko se promene nalaze u kosmatom delu glave treba koristiti antimikotske šampone (mycoseb) , a antibiotici tu ne mogu da pomognu. Pojačano lučenje lojnih žlezda le često udruženo sa aknama i možda bi trebalo sve probleme na koži sagledati zajedno.