Moja cerka ima 10 godina. Ove godine posle povratka sa mora na licu su joj se pojavile bele fleke. Nisu velike i ima na obe strane lica, najvise na obrazima po 3-4. Nepravilnog su oblika ne svrbe je i ne perutaju se. Deciji lekar je rekao da pije 15 dana beviplex. Da li je to dovoljno i da li bi trebalo da jos nesto predumemo. Hvala

    Odgovoreno: 04. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o promenama koje se nazivaju streptodermia i obično prolaze posle upotrebe antibiotskih masti (enbecin, gentamicin) dva puta dnevno u toku 5 - 7 dana. Ponekad se ta hipopigmentacija zadržava i nešto duže, ali su promene uglavnom potpuno bezazlene.