Moj problem je ubrzano opadanje kose. Ako sam pogodio kome treba da se obratim. Nakon oceve smrti pre 15 meseci i dozivljenog stresa problem pocinje, sada vec mislim da mi je opalo bar 10 posto kose i to na temenu najvise (logicno) . Sada kad sam jos prosirio kolekciju stresova i problema, problem se intezivira glava mi trni i sve sam nervozniji i a kosa sve vise opada. U porodici svi imaju sasvim dobru kosu pogotovo u uzoj porodici. Zanima me koliko je normalno da opadne dlaka coveku tokom 24 sata? I koji su vitamini i hrana uopste najznacajniji za dobru kosu? Takodje razmisljam da pocnem da masiram kozu glave nekom prikladnom cetkom, kao i da pojacam priliv krvi u glavu i poboljsam ishranu a za ostalo da se obratim lekaru? Da li pravilno razmisljam??

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Dnevno prosečno opadne 50 do 100 dlaka. Hrana treba da bude balansirana, sa dovoljno svežeg voća i povrća, a možete koristiti i neke suplemente koji su namenjeni kod opadanja kose (merz special drg, pantogar caps) . Koristite neki od losiona za masažu korena dlake (alpecin, plantur) . Najvažnije je da se oslobodite stresa i smanjite napetost. Ukoliko se promene održavaju, javite se dermatologu.