Postovani doktore, imam problem sa kozom lica! Upaljena je (imam neke crvene tackice, kao osip ili nesto sl.) , svrbi i peruta se ili je gruba! Desava se da se sve to povuce, pa mi koza bude lepa i glatka, pa se onda opet pojavi i sve tako u krug. Tokom leta sam koristila blue cup kremu i eucerin sa zastitnim faktorom 50, a sada mi je dermatolog preporucio da kupim eucerin fluid protiv crvenila lica, sto sam i kupila, ali tada mi se koza nije perutala i on je rekao da je to rozacea. Medjutim, sada se peruta i krema mi ostavlja zelenkaste tragove po licu (posto je ta krema inace zelena) . Molim vas za vase misljenje o svemu ovome. Ako mozete nekako na osnovu recenog da postavite dijagnozu i predlozite mi nesto sto bi mi pomoglo. Puno vam hvala!

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Rozacea je specifična kožna bolest, koja se manifestuje promenama na licu u vidu crvenila, izraženih kapilara i gnojanica. Preparati koje ste koristili nisu specifični za rozaceu i savetovala bih da pokušate sa nekim od preparata koji imaju metronidasol (colpoderm, metro-ruboril) . Ukoliko se promene održavaju javite se ponovodermatologu.