. . . ja nikada u zivotu nisam imala bubuljice. . . ali od kada sam promenila sredinu, one su mi se pojavile. jos od 15 godine. . imam masnu kozu, , , pa koristim svako jutro i vece nesto za umivanje za masnu kozu, , , ne znam kako da se osobodim tih bubuljica. . . koristila sam i glindamicin ali mi nista ne pomaze. . . stavljala sam i pastu za zube na bubuljice i opet nista. . . najvise ih imam po celu. oko nosa i na bradi. . . tuzna sam jako zbog toga. . . . ne znam sta vise da radim. . a da, imam i mitisere. . . strasno poludecu vise od mog lica !!. . . . preporucite mi nesto molim vas. . . unapred HVALA !!!. . .

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Akne (bubuljice) se i inače javljaju u pubertetu, i potrebno ih je lečiti na adekvatan način. To podrazumeva adekvatno pranje i čišćenje lica, upotrebu odgovarajućih kremova protiv akni i eventualno uzimanje nekih lekova u obliku tableta ili kapsula, ukoliko je potrebno. Na ovom sajtu možeš da nađeš dosta saveta o nezi kože sa aknama. Pokušajte sa acnomega kremom i gelom za pranje. Ukolliko su promene jako izražene treba konsultovati dermatologa za dodatnu terapiju.