Postovana prim. Dr milanka ljubenovic moja otac ima hepatititis-b liecio se u zvezdari u beogradu ali sad mu se pojavila alergija herpes zoster kako moze to da lieci posto on ne sme da koristi ni viroleks ni aciklovir jer su jake tablete za jetru molim vas odgovorite mi i pomozite sta da upotrebi-unapred zahvaljena zana

    Odgovoreno: 02. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Herpes nije alergija, radi se o infekciji virusom koji izaziva i ovčije boginje i "groznicu" na usnama. Ukoliko zbog stanja jetre vaš muž ne sme da koristi tablete acikolvira pokušajte sa istoimenom mašću, koju treba mazati više puta u toku dana. Ukoliko ima bolova potreban je neki analgetik, a moguće je bolove malo ublažiti i bioptron lampom. Ako su promene jako proširene ili bolne potrebno je konsultovati hepatologa, koji može odrediti štod lekova sme da se koristi.