Mom sinu koji jos uvek nema pune 2 godine se stalno vraca crvenilo na palcu leve ruke. Prvi put se otok pojavio u februaru. Tretiran je jodom, previjan i popio je jednu bocicu palitreksa. Zatim se infekcija povratila u julu, kad je kozni lekar preporucio mast: daktanol i stanicid. I tako se povuklo. Opet se inf. Vratila krajem avgusta. Koristimo i dalje masti i pije sinacilin, ali ne prolazi. Ne znam sta da radim i kod kog specijaliste da ga odvedem, s obzirom da kozni lekar vise ne moze da pomogne.

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      I sami kažete da se promene na terapiju povlače, znači promena biva izlečena, ali se ponovo javlja, verovatno zato što postoji razlog koji nije uklonjen. Da li dete sisa prst ili ima neku sitnu povredu koja je ulazno mesto za infekciju, da li je izmenjena nokatna ploča, ove podatke niste naveli. Pokušajte ipak ponovo sa dermatologom, kome ćete ispričati detaljno istoriju promene.