Poštovanje,
    Pre otprilike 7 dana javili su mi se jači bolovi u levoj ruci, levoj plećki pa sve do kičme. Pre 2 dana mi se javio osip po levoj ruci sa sitnim plikovima ispunjenim tečnošću. Jedva da mogu da spavam od bolova. Šta je u pitanju? Kako da se izborim sa ovim? Šaljem Vam i sliku da vidite kako to izgleda. Inače već skoro 23 godine bolujem od reumatoidnog artritisa i pijem diklofenak retard, methotrexat, nyripan i ranisan. Zbog posledica bolesti reumatoidnog artritisa ne mogu da odem do dermatologa pa se zato obracam vama. Unapred zahvalana!

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se, prema slici radi o herpes zoster infekciji, koja se pruža duž povrčnih kožnih živaca. Žao mi je što moj odgovor kasni, jer je promena do sada verovatno u fazi zasušivanja. Ova vrsta infekcija je praćena jakim bolovima, a Vaši lekovi (metotreksat i niripan) pogoduju razvoju ovakvih virusnih oboljenja. Uzimajte vitamine b grupe i analgetike ( diklofenak). Ukoliko još ima promena na koži, biće dovoljna mast enbecin.