Poštovana,
    Pre god. dana su užasno počeli da me svrbe šake i tabani uz pojavu nekih sitnih bubuljica koje su kao vodene i pucaju. Lečenje je išlo ovako-sinoderm, pa triderm, pa esperson, pa belosalic, uz deksazon nekad i presing. Sve uzalud, koža mi je tako gruba posebno na dlanovima da me prosto sramota da nekom pružim ruku. Jedina dijagnoza je stresni ekcem. Kako da se borim sa tim, pomozite?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Dobijali ste terapiju za lečenje ekcemskih promena. Niste naveli da li je prethodno rađeno neko ispitivanje za preciznije dijagnostikovanje Vaših promena ( alergološko testiranje, biopsija promena i dr). Pošto se promene održavaju duže vreme bilo bi dobro da se javite dermatologu radi detaljnijeg ispitivanja i lečenja.