Poštovana,
    Imam 19 godina i problema sa kožom. Naime, koristila sam dosta kozmetičkih preparata, isprva na bazi salicilne kiseline, a trenutno koristim eucerin liniju na bazi mlečne kiseline. U međuvremenu sam radila bakteriološki test, koji je negativan, a zatim otišla kod dermatologa, koji mi je preporučio čišćenje sebamed-ovim sapunom, upotrebu krečnog mleka sa ihtiolom uveče, i acneb kremu ujutru, a prepisao mi je i antibiotik hemomicin. Nakon 2 nedelje takve terapije, otišla sam na tretman lica kod dermatologa. Rezultati su bili kratkotrajni, svaki metod koji sam koristila mi primiri kožu na kratko, da bi se ubrzo vratilo na staro. Mogu reći da mi je lice generalno čistije, doduše se i dalje masti, ali moj problem je u desetak velikih i bolnih potkožnih bubuljica koje konstantno izlaze na desnoj strani lica i na bradi, gotovo uvek na istim mestima pogotovo pred menstruaciju. Da li biste mi preporučili korišćenje alternativne medicine ( lekovito bilje)? Ili korišćenje anti-bebi pilula (aktivna sam seksualno, i uvek koristim kondom)? Ili imate neko drugo rešenje?
    Unapred zahvalna, Ivana.

    Odgovoreno: 23. 08. 2009.
    • Poštovana,
      I sami kažete da primena saveta i tretmana dermatologa ima rezultate. Očigledno je da su Vaše tegobe vezane za menstrualni ciklus, pa bi bilo dobro da posetite ginekologa. Određene vrste anti-bebi pilula mogu da poboljšaju ovakve promene na koži.