Poštovana,
    Imam gljivično oboljenje nokta na prstu noge, pa me zanima da li te gljivice mogu da se prenesu na kožnu obuću npr. Na sandale, da se tamo zadrže i razmnožavaju. Ako bih izlečio gljivice na noktu, da li bih kasnijim nošenjem te iste obuće mogao opet da se zarazim tim gljivicama. Da li uopšte preporučujete osobama sa gljivičnim oboljenjima noktiju na nogama da nose obuću kao što su sandale, koje su u direktnom kontaktu sa kožom?
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Postoji mogućnost da se gljivični elementi ( spore) nasele u postavu obuće, pa je moguća i reinfekcija ovim putem. Pokušajte sa posipanjem unutrašnjosti obuće antimikotičnim puderima ( kanesten, obytin) istovremeno sa lečenjem promena na koži i noktima.