Poštovana,
    Imao sam mladež na glavi ph nalaz je carcinoma baseocellulare exulceratum et infiltrativum cutis. Lekar mi je objasnio da nije ništa alarmantno, da se ne može proširiti ( metastazirati), ali da se može ponovo pojaviti na istom mestu, da nije opasno po život i da ne izlažem glavu sunčevom zračenju. Zakazana je kontrola za 3 meseca i ne treba nikakva terapija. Moje pitanje: da li je sve to tako i da li mi možete nešto više reči od toga i kako to nastaje i šta mogu da očekujem u budućnosti i kako da se štitim, da li to znači da više ne smem da idem na more, iako sam se i do sada pridržavao saveta o izlaganju suncu (nisam išao od 11-16h kada sam bio na moru i koristio sam kreme i pokrivao glavu kapom).
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Potopuno se slažem sa objašnjenjima Vašeg lekara o bazocelularnom karcinomu koji vam je uklonjen. Ukoliko je uklanjanje urađeno do u "zdravo" najverovatnije nećete više imati probleme. Ne zna se tačan način nastajanja karcinoma, ali je poznato da se neke vrste (kao i Vaš) češće javljaju na koži koja se dugo godina izlaže uv zračenju. Naravno da smete da idete na more, ali uz povećanu opreznost i korišćenje svih mera zaštite sa kojima ste već upoznati.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #34423

    • BANJALUČANKA 09. 01. 2011.

      Poštovani. . Od rođenja imam mladež na sredini glace, poveći je. . U nazad par mjeseci se počeo odvajati od tjemena a sad u zadnjih par dana otpada mu dio po dio mali komadići. . Nisam nikada bila kod doktora za to jer mama uvijek govori nije to ništa sve ti tetke imaju. . Ali ja se iskreno bojim. . Farbam se svaki mjesec već godinama. . Šta mi možete reći. . . Hvala

    • Postovani moja naj bolja kolegica je nedavno otkrila na nogi mladez svijetle boje i otisla je dr i on joj je rekao daje tumor da dode pace joj osjeci i poslati na analizu ona od tada nejede nespava samo place uopste nije ona stra vesela zena se promijenila otkad joj je receno