Poštovana prim. dr. Milanka Ljubenović,
    Imam dijagnozu lichen sclerosus atrophicus. Ovo se pojavilo pre dve godine na koži na vrhu penisa, valjda zbog iritacije kože na nešto i sada u erekciji kožica ne može da se povuče unazad jer je na vrhu sužena (kao neki beli prsten). Dosta je nezgodno i bolno. Koristio sam kreme diproson, novason i neke biljne ( calendula) i nije mi puno pomoglo. Zamolio bih Vas ako možete da mi preporučite neku kremu ili date savet kako da ovo rešim. Ovde su mi rekli jedino operacija (circumcision) a ja to ne bih voleo.
    Zato Vas molim za pomoć. Hvala

    Odgovoreno: 23. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Promene koje imate su nepoznatog uzroka i postoje različite preporuke za njihovo lečenje. Najčešće se preporučuju potentne kortikosteroidne kreme (vi ste nešto koristili, ali niste naveli koliko dugo ste upotrebljavali ovu terapiju). Za održavanje efekata dolaze u obzir kremovi, tzv inhibitori kalcineurina. Ukoliko nema poboljšanja, hirurška intervencija može da bude jedino rešenje, pa je neophodno da se javite urologu.
      Pozdrav.