Poštovana dr. Milanka,
    Moja sestra ima 10 god. i od rođenja ima jako suvu kožu, po kojoj izlaze pečati koji je svrbe, a onda ona češanjem sve raskrvari i ostaju joj ožiljci. Leti joj je najgore, a ne podnosi ni jednu kremu, jer je alergična na konzervanse koje one sadrže. Kako da joj pomognem?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 07. 2009.
    • Poštovana,
      U zavisnosti od stanja kože, moguće je koristiti lekove koji smanjuju svrab. Takođe, sada ima dobrih kremova za negu suve kože koji ne sadrže konzervanse, pokušajte sa preparatima mustela za suvu kožu, oni su namenjeni deci. Ukoliko ne pomogne obratite se dermatologu.