Interesuje me koliko krema od nevena ili propolis mogu da budu učinkoviti u lečenju tinee versikolor kod dece, i ako mogu kako se upotrebljavaju?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      tinea versicolor (ili pityriasis versicolor) je gljivična infekcija, kod koje se mikroorganizmi naseljavaju u površnim slojevima kože i treba je lečiti adekvatnim lekovima protiv gljivica. Ni krem od nevena, niti propolis nemaju takvo dejstvo te neće ni dati dobar efekat. Obratite se dermatologu za adekvatnu terapiju (zavisi i od uzrasta deteta).