Poštovani,
    Imam 29 god. i pre par dana mi se u donjem desnom uglu stomaka pojavilo crvenilo sa sitnim plikčićima. Dermatolog je konstatovao herpes zoster, prepisao aciklovir tablete i sprej embecin. Koliko je ovo opasno, i da li će mi ostati ožiljci i fleke? Za sad je manje površine veličine veće jagode. Da li je uzrok ovoj pojavi-stres, kao što mi je doktor rekao?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      herpes zoster je bolest koja nastaje kao posledica infekcije virusom (varicella zoster), koji kod dece izaziva ovčije boginje. Ukoliko sama infekcija prođe bez komplikacija, obično ne ostaju fleke ili ožiljci. Kod mlađih i zdravih osoba infekcija virusom herpesa obično prolazi bez posledica. Sam stres nije uzrok ovoj bolesti, ali stres, kao i druge nepovoljne okolnosti pomaže u pojavi bolesti