Poštovana,
    Kako se kod muškaraca vrši pregled, za utvrđivanje polnih bolesti. Da li se daje mokraća i da li se na osnovu toga može utvrditi da imas neku polnu bolest ili neku infekciju mokraćnih kanala?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu pregleda mokraće moguće je utvrditi neke infekcije mokraćnih puteva, pre svega uretre i mokraćne bešike. Međutim, mnoge polne bolesti se ne mogu utvrditi pregledom mokraće, potrebni su i drugi testovi, kao i pregled pacijenta. Pozdrav