Poštovana,
    Zanima me šta mislite o turbo solarijumu, da li je mnogo štetno za kožu i kolika je mogućnost da se nešto pojavi na koži, poput pegica.? I koliko puta mesečno je preporučljivo de se ide? Planiram da idem ali još uvek nisam sigurna u tu odluku, pa bih zbog toga volela da mi pomognete!
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      prekomerno izlaganje ultravioletnom zračenju je svakako štetno, bilo da se radi o prirodnom ili veštačkom uv zračenju. Turbo solarijumi novije generacije uglavnom koriste lampe koje emituju pretežno uva zračenje, te je smanjena izloženost uvb zračenju (koje je odgovorno za pojavu malignih promena na koži kasnije u životu), ali se danas smatra odgovornim za prevremeno starenje kože, (tzv photoageing). Bez obzira na ovo, oštećenje kože zavisi od fototipa kože i individualne osetljivosti na uv zračenje. Savetujem vam da se pre odlaska u solarijum konsultujete sa dermatologom. .