Poštovani,
    Imam hroničnu urtikariju već skoro 3god. Prošla sam sva ispitivanja i nemogu naći uzrok. Molim vas da mi kažete koliko urtikarija najduže traje i da li uopšte mogu da se nadam da će nestati? Zbog nje ne mogu normalno da funkcionišem a imam dvoje male dece.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u velikom procentu slučajeva razloge hronične urtikarije nije moguće otkriti i tada govorimo o idiopatskoj urtikariji. Ponekad ove tegobe traju godinama i to nije moguće predvideti. Obično posle izvesnog vremena intenzitet promena počne da slabi. Savetujem vam da redovno koristite antialergijsku terapiju, postoje lekovi koji ne ometaju vaše dnevne aktivnosti (ne izazivaju pospanost)