Poštovani,
    od pre mesec dana na licu i gornjem delu tela (tačnije na rukama, ramenima, leđima) mi se pojavljuju neke bubuljice koje (kada ih istisnem) u sredini ostaje bela tačkica koja gnoji par dana a onda se sama zasuši i kada otpadne krasta ostaje mi izrazita tamna fleka na tom mestu. Fleke se ne skidaju a te bubuljice mi konstantno izlaže skoro svakog dana. Recite mi šta je u pitanju i kako taj problem da rešim. Takođe bih volela da mi kažete kako da otklonim ove nastale fleke na licu i telu.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      pre svega nemojte sami istiskati promene na koži. Nećete postići ništa osim pogoršanja promena i razvoj sekundarne infekcije na mestu primarnih promena. Obzirom da se promene javljaju u predelu koji je u ovo doba godine izložen suncu, dolazi u obzir neka od alergijskih reakcija na sunce, ali i neka druga dermatoza. Niste naveli da li postoje subjektivne tegobe (svrab, bol) da li ste koristili nešto od terapije ili ne, te je bolje da posetite dermatologa.