Poštovani,
    na telu mi se pojavljuju crne fleke, i lekar je konstatovao da je to gljivična infekcija. Prepisano mi je da pijem 14 dana prokanazol kapsule, i 2 meseca da se kupam sa mycoseb šamponom i da mažem kansen krem, pa me interesuje da li u tom periodu od 2 meseca smem da se izlažem suncu, tj. da se sunčam.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      nema razloga da se ne izlažete suncu, vodeći računa o korišćenju kremova sa zaštitnim faktorom i izbegavanja sunca između 10 i 16h, kao što sam više puta pomenula. Moguće je da će na mestu gde se nalazi gljivična infekcija ostati svetlija polja, ali se ta razlika u pigmentaciji vremenom izjednači.