Poštovani,
    pre godinu dana su mi se na prstima ruke pojavile pukotine iz kojih izlazi krv. U početku je to bilo samo na jednom prstu ali se sad proširilo na obe ruke. Nastaje tako što se prvo pojave neke sitne tačkice i iz njih kasnije sve nastaje. Mesto oko tih pukotina se peruta. Koristio sam razne kreme i masti koje su mi prepisivali lekari ali je to bilo bezuspešno.
    Unapred sam zahvalan na odgovoru!

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      prema vašem opisu dolazi u obzir kontaktni dermatitis (alergijska reakcija na nešto sa čime ste bili u kontaktu) ili dishidroza. Nemam dovoljno podataka (vrsta posla, hobi, i sl) da bih vam dala precizniji savet, ali se ove promene mogu adekvatnom terapijom uspešno držati pod kontrolom. Nažalost, vrlo često su uporne i vraćaju se, pa morate redovno koristiti lekove.